ویژگی های ام دی اف  های گلاس

ویژگی های ام دی اف های گلاس

درخشندگی برجسته‌ترین خصوصیت‌ هایگلاس است و همین مشخصه باعث شده است در بازار محصولات چوبی یک سرو گردن در درجه بالاتری قرار بگیرد؛ زیرا‌ هایگلاس با انعکاس نور و خاصیت شیشه‌ای که دارد چشمان هر بیننده‌ای را می‌نوازد

ام دی اف برجسته , ام دی اف فوق برجسته

ام دی اف برجسته , ام دی اف فوق برجسته

با نظر به اینکه در سالیان اخیر و مخصوصا 20 سال قبل تا به امروز طراحان دکوراسیون داخلی میل بسیاری به نشان دادن رگه هایی از طبیعت به دلیل آرامش بیشتری که به شخص بیننده می دهد در طراحی های خود داشته اند

ام دی اف ورقی

ام دی اف ورقی

شرایط نگهداری MDF به گونه ای است که برای جلوگیری از تاب برداشتم و له شدگی لبه های ورق باید به صورتی افقی قرار بگیرند. کارخانه های تولید کننده به دلیل شرایط بالا MDF ها را به صورت افق و روی پالت های چوبی قرار میدهند.

ام دی اف لوکس

ام دی اف لوکس

امروزه با توجه به اتفاقات به وجود آمده و ترویج فرهنگ اشرافی گرایی بین قشر ثروتمند مردم در جهان تقریبا در همه ی جنبه ها کالاهایی لوکس و با زرق و برق زیاد طراحی و تولید شدند . صنعت دکوراسیون داخلی و علی الخصوص چوب و مصنوعات چوبی هم از این مورد مستثنی نبوده و نیست و کالاهایی بسیار لوکس و گران قیمت به بازار عرضه کرده.

‌ام‌ دی‌ اف ‌هایگلاس چیست ؟

‌ام‌ دی‌ اف ‌هایگلاس چیست ؟

هایگلاس نوعی ‌ام‌دی‌اف است با این تفاوت که روکش آن با یک لایه پلکسی گلاس پوشانده می‌شود .پلکسی گلاس نوعی پلاستیک می باشد که ظاهری بسیار شفاف و شبیه شیشه دارد

ام دی اف پالتی

ام دی اف پالتی

شرایط نگهداری ام دی اف به گونه ای است که برای جلوگیری از تاب برداشتم و له شدگی لبه های ورق باید به صورتی افقی قرار بگیرند.

انواع ام دی اف بتنی

انواع ام دی اف بتنی

گرایش به استفاده از ام دی اف بتنی در دکوراسیون داخلی یک روند رو به رشد دارد . به گونه ای که با اضافه کردن یک ام دی اف بتنی به درب ، بدنه ، و یا حتی پایه های کابینت می توان فضای آشپزخانه را از یک فضای کلاسیک و یا قدیمی به سرعت به یک فضای مدرن تبدیل کرد .

معرفی گیاه بامبو

معرفی گیاه بامبو

گیاه بامبو(Bamboo) که در فارسی به آن نی یا خِیزَران نیز گفته می‌شود، گیاهی زیبا، خودرو، سریع‌الرشد، متعلق به خانواده گندمیان و زیرخانواده بامبوزوئیده(Bambusoideae) است. بیش از 1200 گونه مختلف بامبو در سراسر جهان رشد می‌کنند. سریع الرشدترین گونه بامبو، به طور متوسط روزانه یک متر رشد کرده و نام علمی آن Phyllostachys pubescens است. در زبان چینی این بامبوهای غول‌پیکر را موزو(MOSO) می‌نامند. جنگل‌های بامبو حدود 18 میلیون هکتار از اکوسیستم‌های جنگلی سراسر جهان در آسیا، آفریقا و آمریکا پوشش داده اند.

ویژگی های گیاه بامبو

ویژگی های گیاه بامبو

بامبو گیاهی تجدید‌پذیر است و از آنجایی که سرعت رشد بالایی دارد، منبعی نامحدود و جایگزینی مناسب برای چوب درختان جنگلی است. در نتیجه، با وجود جنگل‌های بامبو، نیازی به قطع بی‌رویه درختان نیست. بامبو، نیتروژن زیادی مصرف می‌کند و در مواردی که آب به خاطر وجود نیتروژن بالا آلوده باشد، با جذب نیتروژن اضافی آب، باعث پاک شدن آن از آلودگی خواهد شد.

فرآیند تولید چوب بامبو

فرآیند تولید چوب بامبو

پس از برداشت بامبوهای بالغ، ساقه ها در امتداد طولی قطعه قطعه می شوند و پوسته خارجی جدا می شود و باریکه هایی از محصول آماده می گردد. رنگ طبیعی باریکه ها زرد کم رنگ(natural) است. اما با گرمای بخار به رنگ قهوه ای روشن(caramel) و یا با حرارت به رنگ قهوه ای تیره(chocolate) تغییر رنگ می دهد.

فرایند تولید چوب ترمو

فرایند تولید چوب ترمو

در فرایند تولید ترموود، بامبو را با حرارت تیمار کرده و ضمن محافظت با بخار، تا 180 الی 215 درجه سانتی گراد حرارت می دهند. حرارت باعث می شود درصد رطوبت چوب کاهش یافته و در نتیجه بامبو دارای ویژگی تعادل رطوبتی شود، به صورتی که جذب رطوبت و تبادل حرارت بامبو و محیط اطراف به شکل قابل توجهی کاهش یابد و در شرایط متغیر رطوبتی متعادل تر از چوب معمولی شود. همچنین در نتیجه فرایند ترمو، رنگ بامبو تیره شده، خاصیت عایق حرارتی آن افزایش می یابد، در مقابل پوسیدگی مقاوم می شود، میزان تغییر ابعاد آن به حداقل رسیده از پوسته پوسته شدن آن جلوگیری می شود. از آنجایی که هیچ صمغ و مواد مورد علاقه حشرات در داخل بامبو حرارت دیده باقی نمی ماند، حشرات موذی جذب آن نمی شوند.

همه آنچه باید درباره سالید سرفیس یا کرین بدانیم

همه آنچه باید درباره سالید سرفیس یا کرین بدانیم

سالید سرفیس (Solid Surface) یک ماده مصنوعی است که از ذرات سنگ مرمر، بوکسیت، اکریلیک یا رزین های پلی استر و رنگدانه (ذرات رنگی) تشکیل شده است.