ویژگی های گیاه بامبو

سازگار با محیط زیست
گیاه بامبو گاز CO2 موجود در هوا را جذب نموده و کاهش می‌دهد، به شکلی که هر هکتار مزارع بامبو از ورود حدود 12 تن گاز دی اکسیدکربن به هوا جلوگیری می‌کند. همچنین، نسبت به درختان دیگر اکسیژن بیشتری تولید می‌کند. میزان گاز دی اکسیدکربنی که در هنگام ساخت و تهیه محصولات بامبو تولید می‌شود نسبت به میزان گاز دی اکسیدکربن مصرف شده در دوران پرورش گیاه، کمتر یا برابر بوده و در نتیجه می توان گفت که بامبو از نظر تولید دی اکسیدکربن خنثی است. 

کنترل گاز CO2
از آنجا که محصولات بامبو موزو از مواد طبیعی ساخته می شوند، آنتی استاتیک(ضد الکتریسیته ساکن) و آنتی آلرژیک(ضد حساسیت)  بوده و به ایجاد محیطی پاک تر کمک می کنند.

سلامت
 سختی و چگالی کف پوش های بامبو موزو، مشابه بهترین کف پوش های چوبی است و می توان از آن در مکان های پرتردد استفاده نمود. دوام و سختی

 محصولات بامبو موزو با کیفیت بسیار بالا تولید می شوند و تا 30 سال گارانتی شرکت MOSO  را دارند. ضمانت کیفیت

 گیاه بامبو(Bamboo) بیشترین سرعت رشد را دارد و در برخی موارد مشاهده گردیده تا یک متر در روز رشد می کند. ضمن آن که بعد از برداشت نیاز به نهال کاری نداشته و پاجوش های آن دوباره رشد کرده و به فاصله پنج سال قابل برداشت می باشد. همین طور که در تصویر مشاهده می شود، ارتفاع گیاه بامبو در طی کمتر از دو ماه به 12 متر می رسد!منبع بی پایان

به علت ترکیب باریکه های مجزا در ساختار محصولات بامبو موزو، این محصولات کمتر از محصولات چوبی تغییر سایز دارند.

پایداری شکل و اندازه

چوب بامبو از استحکام بالایی برخوردار است. تراکم و قدرت چوب بامبو، نسبت به تخته و الوارهای موجود در بازار بیشتر بوده و از چوب‌هایی مثل افرا، بلوط و ساج محکم تر است.

سبکی، ظرافت و انعطاف‌پذیری، در کنار استحکام بالا، از مهم‌ترین ویژگی‌های بامبو است. ویژگی های فوق اين گياه را به يكي از مصالح ساختماني ضد زلزله، طوفان و باد تبدیل کرده است. 

در شکل روبرو تحمل وزنی چوب بامبو در مقایسه با سخت ترین چوب های موجود مقایسه شده است.

سبک و در عین حال مقاوم
کف پوش های  بامبو موزو در طرح ها، رنگ ها و ساختارهای متنوعی عرضه می شوند تا برای هر سلیقه ای پیشنهاد مناسبی ارائه شود.

تنوع طرح و رنگ
 از آنجا که با محصولات بامبو موزو بخشی از طبیعت به فضای مورد استفاده وارد می شود، انتخاب این محصولات، انتخابی هوشمندانه و در عین حال زیباست.