انواع ام دی اف بتنی

گرایش به استفاده از ام دی اف بتنی در دکوراسیون داخلی یک روند رو به رشد دارد . به گونه ای که با اضافه کردن یک ام دی اف بتنی به درب ، بدنه ، و یا حتی پایه های کابینت می توان فضای آشپزخانه را از یک فضای کلاسیک و یا قدیمی به سرعت به یک فضای مدرن تبدیل کرد .
از جمله ام دی اف های بتنی با کیفیت موجود در ایران میتوان به برند رئونت ، آلکی و سی پلاس اشاره کرد که از نظر کیفیت روکش و ام دی اف خام جزء بهترین ها هستند.

درب های کابینت با ام دی اف های بتنی تداعی کننده مواردی می باشند که حس خوب به فرد القا میکند . به عنوان مثال ام دی اف های بتنی خاکستری تیره رئونت تداعی کننده دیواره های باغچه ها در مناطق ییلاقی است که میتوان برای کل آشپزخانه و یا بخشی از آن مورد  استفاده قرار گیرد و یا همچنین ام دی اف های بتنی خاکستری آلکی یا رئونت تداعی کننده محیط های صنعتی و مناسب برای طراحی های فضای مدرن است

مناسب ترین و بهترین جای استفاده از این نوع ام دی اف های بتنی در سبک های مدرن به این گونه است کهترکیبی از رنگ های تیره و روشن را در کابینت یا دکور داشته باشیم . یک حالت این است که یک رنگ را در کانون آشپزخانه استفاده کنیم و رنگ دیگر دور و اطراف آن کار شود و حالت دوم هم به این صورت است که درب های کابینت های هوایی یکی از رنگ ها و درب های کابینت های زمینیرنگ دیگر کار شود که حالت سایه روشن به کابینت ها میدهد و مدل بسیار جذابی ست.

بهتر است در طراحی با این نوع ورق ها در فضاهای کوچکتر طرح و رنگ یک پارچه را انتخاب کنید چرا که فضا بزرگترو بازتر جلوه میکند  ولی در فضاهای بزرگتر از ترکیب 2 رنگ مات و براق و یا روشن و تیره استفاده کنید .
در یک فضای بزرگ کابینت های کم رنگ با یک جزیره دارای طرح و رنگ بتنی می تواند بسیار چشم نواز و مورد پسند و شیک باشد.فقط به این موضوع توجه کنید که باید یک طراحی ساده برای کابینت ها داشته باشید و در دید ناظر از کمترین موج برخوردار باشد.