ام دی اف لوکس

امروزه با توجه به اتفاقات به وجود آمده و ترویج فرهنگ اشرافی گرایی بین قشر ثروتمند مردم در جهان تقریبا در همه ی جنبه ها کالاهایی لوکس و با زرق و برق زیاد طراحی و تولید شدند . صنعت دکوراسیون داخلی و علی الخصوص چوب و مصنوعات چوبی هم از این مورد مستثنی نبوده و نیست و کالاهایی بسیار لوکس و گران قیمت به بازار عرضه کرده.
در سالیان اخیر استفاده از چوب طبیعی در صنعت دکوراسیون داخلی و طراحی ها جایگاه ویژه ای پیدا کرده و طرفداران بسیاری دارد. اما خوب به دلیل وجود مشکلاتی از جمله عدم توان خرید عوام به دلیل قیمت زیاد ، وزن بالا ، حفاظت از جنگل ها و جلوگیری از قطع بی رویه درختان ، آفت زدن چوب و ... نیاز به وجود کالایی مشابه چوب با قیمت ارزانتر ، وزن کمتر ، مقاومت بیشتر در مقابل حشرات و آفت ها ، آسیب کمتر به محیط زیست و ... به شدت حس شد و از آنجایی که ام دی اف یکی از مصنوعات چوبی و نزدیک ترین کالا به چوب می باشد کارخانه های تولید کننده به فکر تولید ام دی اف های لوکس افتادند و از آن پس بود که ام دی اف های با روکش طبیعی چوب ، ام دی اف های با ضخامت بالاتر از 16 میلیمتر ، ام دی اف های با مغزی چوب فراوری شده (پلی وود) ، ام دی اف های با روکش کریستال ، ام دی اف های با روکش ضد خش و ... ابداع و تولید شدند.
به طور کلی ام دی اف های با ضخامت های 18 میلیمتر و بالاتر جزء دسته ام دی اف های لوکس حساب می شوند که دسته بندی ها و موارد استفاده متفاوتی دارند.
از سال 1396 که به طور کلی واردات ام دی اف به کشور به دلیل حمایت از تولید داخلی ممنوع شد برند های خارجی دیگر در ایران وجود ندارند و فقط برندهای داخلی تامین ام دی اف کشور را عهده دار شدند . در این مدت زمان از سال 96 تا کنون کارخانه های تولید کننده با وارد کردن دستگاه های جدید و روز دنیا و استفاده از مواد اولیه مرغوب پیشرفت چشمگیری در کیفیت و تنوع محصولات داشتند و برندهایی مانند رئونت ، آلکی ، سی پلاس و ... محصولاتی با کیفیت و در کلاس جهانی به بازار عرضه کردند .
همچنین در آینده نزدیک ورق های بسیار لوکس و با کیفیت 18 میلیمتر ضدخش و 19 میلیمتر با روکش کریستال آلکی به بازار خواهد آمد که انقلاب بزرگی در تولیدات داخلی و قابل رقابت با برندهای اروپایی و آمریکایی است.