ام دی اف ورقی

شرایط نگهداری MDF   به گونه ای است که برای جلوگیری از تاب برداشتم و له شدگی لبه های ورق باید به صورتی افقی قرار بگیرند.
کارخانه های تولید کننده به دلیل شرایط بالا  MDF ها را به صورت افق و روی پالت های چوبی قرار میدهند.
به دلیل وزن بالای ورق ها جابه جایی دستی توسط انسان مقدور نیست و حتما باید از لیفتراک برای این کار استفاده شود ، یکی دیگر از دلایلی که برای بسته بندی ورق ها از پالت های چوبی استفاده می شود نیز همین موضوع است که در جا به جایی با لیفتراک مشکلی وجود نداشته باشد.

در هر پالت معمولا بین 20 الی 30 ورق ام دی اف وجود دارد که بسته به نوع ام دی اف ، جنس ، وزن و کارخانه تولید کننده متفاوت است .
همچنین برای جلوگیری از ضربه خوردن و آسیب دیدگی گوشه ورق ها معمولا محافظ هایی از جنس کارتن و یا ضربه گیر های دیگر در چهار گوشه پالت ها گذاشته می شوند و در نهایت با سلفون دور پالت پوشانده می شود .
در ورق هایی که به خط و خش حساس هستند و معمولا در ورق های های گلاس داخل پالت و بین هر 2 ورق نیز لایه نازکی از فوم قرار میگیرد که مانع از آسیب دیدن ورق  ها شوند.
معمولا فروش MDF از کارخانه ها فقط پالتی و در حجم تریلی صورت میگیرد و خریداران آنها هم نمایندگان پخش در سراسر کشور هستند ، نمایندگان پخش کارخانه ام دی اف ها را به صورت پالتی و به ام دی اف فروشان می فروشند و از آنجا هم به صورت ورقی و یا پالتی به دست کابینت سازان و مصرف کننده ها میرسه . 
باید حتما به این نکته توجه داشت که زمانیکه ام دی اف ها به صورت ورقی خریداری می شوند نباید طولانی مدت به صورت عمودی نگهداری شوند تا از تاب برداشتن و یا به اصطلاح شکم دادن ورق جلوگیری بشه و همچنین حتما باید از رطوبت و طولانی مدت ماندن زیر آفتاب مستقیم تابستان جلوگیری بشه.